İade Değişim Koşulları

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

Ayakkabiyolla ´den almış olduğunuz ürünlerde aşağıdaki maddeler hükmünde değişim veya iade hakkınız vardır.

Ürünü nasıl göndermeniz gerektiğine dair bilgiler aşağıda verilmektedir. Verilen bilgilere uygun hareket ettiğiniz takdirde işleminiz herhangi bir aksaklık yaşanmadan kısa sürede gerçekleştirilecektir.

ÜRÜN İADE VEYA DEĞİŞİMİ İÇİN ÜRÜN İLE BİRLİKTE ÜRÜN FATURASININ ´DA FİRMAMIZA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. FATURASIZ İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.

UYARI : İade için ürün gönderimleri yalnızca ARAS KARGO ile sözleşmemiz üzerinden kargo ücretini ödemeniz halinde gönderilebilir. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı ünvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir. Değişim ve iadeler de kargo taşıma bedeli tamamen size aittir.

Ürün iadesi ve değişimi için kesinlikle ürünün faturasıyla birlikte başvurulması, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Kapıda ödeme ile alınan ürünlerin tutar iadesi AyakkabiYolla.Com da kullanılabilen mağaza kredisi olarak müşteri hesabına yüklenmektedir. İade tutarının banka hesabınıza yatırılmasını istiyorsanız IBAN numaranızı iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Kapıda Ödeme yöntemiyle ürün almışsanız ve ücret iadesi talbinde bulunmuşsanız Aras Kargonun Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli adı altında almış olduğu yaklaşık 10.00 TL’lik kısmıile ürün size yollanırken ödenen 8.75 TL’lik kargo bedeli düşülerek kalan miktar hesap numaranıza havale edilebileceğini unutmayınız.

Kampanyalı ürünlerin iadesinde kampanyaya dahil olan tüm ürünlerin birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi yapılamamaktadır.

Müşterilerimiz ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. Müşterilerimizin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda, ürün iade şartlarına uygun olduğu ve eksiksiz şekilde teslim alındığında, iade edilen ürün AyakkabiYolla.Com’a ulaştığı andan itibaren Otuz (30) gün içerisinde, (Kredi Kartı ile yapılan ödemeler de Kırkbeş (45) gün) ürün bedeli iade edilir. AyakkabiYolla.Com Yönetimi üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

 • – Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır.(Futbol oynamak için halı saha ayakkabısı yada krampon alınız vs.)
 • – Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
 • – Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
 • – Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
 • – Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.
 • – Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.
 • – Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.
 • – Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.
 • – İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.
 • – Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
 • – Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.
 • – Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur. Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

İADE GÖNDERİMİ YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ :

AyakkabiYolla.Com

Tel: 0850 304 53 60

Mail : ayakkabiyolla@gmail.com

Dilerseniz iletişim sayfamızdan bize mail yollayabilirsiniz.

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazıp enter'e basın

Alışveriş Sepeti