Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik İşlemleri

Üyelik İşlemleri ile alakalı sıkça sorulan sorular ve cevapları.

Nasıl Üye Olabilirim?

Tüm sayfalarımızda ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Hesabım” bağlantısına tıklayıp sonrasında açılan sayfada “Üye Olma Formunu” doldurarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim?

Üye girişi yapıldıktan sonra tüm sayfalarımızda ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Hesabım” bağlantısına tıklayarak kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilir, değişiklik yapabilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Tüm sayfalarımızda ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Üye Girişi” bağlantısına tıkladıktan sonra Üye Girişi sayfamızda bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıkladıktan sonra sitemize üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi kutucuğa girerek “Gönder” butonuna tıklayınız. Yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Üye olmak zorunlu mu ?

Elbette ki Hayır. AyakkabiYolla.com üzerinden sipariş verebilmek için üye olmanız gerekmiyor. Ancak, daha sonra ki siparişlerinizi daha hızlı tamamlayabilmek, siparişlerinizin kargo durumunu takip edebilmek, online mağazamızda ki tüm indirimleri takip edebilmek için üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Satın Alma İşlemleri

Ürün siparişi verme, ödeme yapma ve teslimat süresi hakkında bilgilendirme.

Bugün sipariş versem ne zaman teslim edilir?

Tüm ürünlerimizde kargolama ve ulaştırma süremiz ortalama 2-7 gündür. Bu süre zarfında ürünün elinize ulaşması için gerekli tüm çabayı sarf edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Kargolama süreniz neden 2 gün veya daha uzun?

Ayakkabiyolla.com Genel Merkezi dışında Anadolu’da çalıştığı şubeler olan bir alışveriş sitesidir. Sipariş verdiğiniz ürünün size uygun numarası hangi şubede mevcut ise o şubeden kargo edilmektedir. Bu sebeple seçtiğiniz ürüne göre kargo süresinin uzaması söz konusu olabilir. Maksimum kargo ve ulaştırma süremiz 2-7 gündür.

İade İşlemleri

Ürünü teslim aldıktan sonra, iade ve değişim hakkınız var mı? Süreç Nasıl işliyor?

İade etmek istiyorum ne yapmalıyım?

İade konularıyla ilgili sitemizin, İade ve Değişim Koşulları adlı sayfasını dikkatlice okuyunuz. Dilediğiniz her türlü bilgiye oradan ulaşabileceksiniz.

İade işlemlerinde kargo ücretini kim öder?

İade koşulları gereği kargo ücretini iki yönlü olarak müşteri ödemektedir.

Değişim İşlemleri

Ürünü teslim aldıktan sonra değişim hakkınız var mı? Süreç Nasıl işliyor?

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Değişim konularıyla ilgili sitemizin, İade ve Değişim Koşulları adlı sayfasını dikkatlice okuyunuz. Dilediğiniz her türlü bilgiye oladan ulaşabileceksiniz.

Değişim işlemlerinde kargo neden müşteriye yansıtılıyor?

AyakkabiYolla.Com adıyla 3 yılı aşkın zamandır, siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 1 yılı aşkın bir zaman diliminde değişim kargolarını sürekli firmamız karşılamıştır.
Ancak ne yazık ki müşterilerimiz içerisinde, “ürünün 38 numarasını sipariş verip daha sonra küçük geldiği iddaasıyla 39 numarasını isteyip, 39 numarası eline geçince bu da çok büyük oldu lütfen 38 numara olanı geri gönderin” diyebilen kararsızların oranın küçümsemeyecek kadar çok olması firmanın kargo prensiplerini değiştirmesine sebep olmuştur.
Ayrıca firmamız fiyat politikası gereği, kaliteli ürünleri fiyatının çok çok altında satışa sunmaktadır. Ürün fiyatı belirlenirken uygulanan kar oranı, birden çok kargoyu karşılayabilecek orandan daha azdır. Anlayışınız için teşekkürler.

Ürün değişimlerinde kargoyu kim ödüyor?

Ürün değişimlerinde kargo ücretleri müşteriye yansıtılmaktadır. Değişim yapacağınız ürünü gönderirken kargo bedelini ödemezseniz ürün merkezimizce teslim alınmayacaktır. Bu durumda gönderdiğiniz kargo firması, ürünü sizin adresinize geri iade edecek ve EK ücret talep edecektir. Kargo ücreti ödenmeden iade olarak gönderilen ürünlerde firmamız hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Değişimler hakkında geniş bilgiyi nerede bulurum?

İade ve Değişim konularıyla ilgili sitemizin, İade ve Değişim Koşulları adlı sayfasını dikkatlice okuyunuz. Dilediğiniz her türlü bilgiye oradan ulaşabileceksiniz.

Ayakkabılarla İlgili Konular

Soru :Ayakkabılarım şuan sıkıyor ve bazı yerlerinden vuruyor. Ne yapmalıyım?

Cevap :Ayakkabılar ayağa uyum sağlayıncaya kadar ilk birkaç giyimde ayağı sıkabilir veya vurabilir. Bu nedenle yeni ayakkabı ile dışarı çıkmadan önce evde giyerek bir kez daha denemekte fayda vardır. Kullanılmış ürünler vurma, sıkma gibi nedenlerden dolayı yenisi ile değiştirilmemektedir. Müşteri memnuniyeti adına rahatsızlık veren bölgeye genel bakım (kalıplama ve yumuşatma vb.) yapılabilmektedir.

Soru :Ayakkabılarım ayağımı boyuyor. Bu sorun neden kaynaklanmaktadır?

Cevap :İç astarı deri ise: Astarsız veya koyu renk astarlı ve deri mostra kullanılan ayakkabılarda derinin doğallığını bozacak ve ayak sağlığını olumsuz etkileyecek kimyasal maddeler kullanılmadığı için, deri rengi ayaklara ve çoraba çıkabilir. Bu tür durumlarda deri ile aynı renk veya koyu renk çorap giyilmesi yada ANTI-COLOR yani boya itici spreylerin kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

İç astarı tekstil ise: İç astarında tekstil malzeme kullanılan ayakkabılarda astar kısmı renklendirilirken herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığından dolayı astarın rengi ayakteri ile birlikte ayak ve çoraplara çıkabilmektedir.
Bu durum kullanılan malzemenin doğal yapısından kaynaklanmakta, herhangi bir üretim veya kullanım hatası olarak nitelendirilmemektedir.

Soru :Kösele tabanlı ayakkabılarım kısa zamanda deforme oldu. Ne yapabilirim?

Cevap :Kösele; doğal deri özelliğine sahip olup doğal yapıları nedeniyle gözeneklere sahiptirler. Bu sebeple kösele tabanlı ayakkabılar kuru havalarda yada kapalı alanlarda kullanıma uygun olup, nefes alma özelliğine sahiptir. Dolayısı ile ıslak zeminlerde kullanıldığında tabanlarda önce erime, daha sonra delinme ve kırılmalar meydana gelecektir. Bu nedenden dolayı , ayakkabı alırken mevsimine göre tercih edilmeli ve bu konuda ayakkabı alırken mutlaka satış danışmanlarımızın tavsiyelerine dikkat edilmesi önemlidir.

Soru :Ayakkabılarım su çekiyor. Bunun sebebi nedir?

Cevap :Doğal yapıları nedeniyle tüm deri türlerinin lifleri hidrofobik (emici) yüzeylere ve gözeneklere sahiptirler. Bu özelliklerinden dolayı derinin su ile temasında deri üzerinde ıslanma başlar. Temas süreklilik gösterirse su çeker. Yani; tüm deri ayakkabılar, eğer üzerlerinde ‘SU GEÇİRMEZ veya SUYA DAYANIKLI ÖZELLİKTEDİR’ (water resistant / water prof, goretex vb. ) ibaresi ve benzer bir ifade bulunmuyorsa yağmur ve kar suyunu (veya yoldaki göletlerdeki suyu) çekebilir. Bu durum bir üretim hatası sayılmayıp müşterilerimize su itici sprey kullanımı önerilmektedir.

Soru :Ürünün derisi üzerinde çatlamalar oluşmasının sebebi nedir?

Cevap :Deri çatlamalarının sebebi; ayakkabıların bir süre kullanımından sonra boya ve temizlik bakım ihtiyacının doğması ve buna bağlı olarak ayakkabının derisinin rengine ve cinsine uygun boya ve malzemelerle bakım ihtiyacı giderilmemesi, kalitesiz boya ve deri cinsine uygun olmayan malzeme kullanımı deri üzerinde çatlamalara neden olmaktadır.

Soru :Ayakkabılarımın terletmesi ve koku yapmasının sebebi nedir?

Cevap :Kullanıldıktan sonra dinlendirilmeyen deri astarlı ayakkabılarda ciltteki yağdan dolayı deri gözeneklerinin kapanması sebebiyle terleme ve bu duruma bağlı olarak koku oluşumu muhtemeldir. İç astarında suni deri yada tekstil malzeme kullanılan ayakkabılarda ise, kullanım esnasında ayak hava almayacağı için terleme ve koku yapabilir. Bu durumlarda ayakkabının emmiş olduğu terin 24 saat içinde buharlaştığı göz önünde bulundurularak 1 gün ara ile giyilmesi yada SHOE-DEO yani koku giderici ayakkabı deodorant´ı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Soru :Süet veya Nubuk ayakkabılar nasıl temizlenmelidir?

Cevap :Süet ayakkabılar süet silgisi ve süet fırçası ile temizlenmelidir. Nubuk ayakkabıların bakımı nubuk silgisi ve nubuk fırçası ile yapılmalıdır. Kösele, nubuk ve süet ayakkabılarınızı yağmurlu havalarda kullanmamaya özen gösteriniz

Soru :Almış olduğum ayakkabılarımın deri üzerinde kırılmalar oluşmasının sebebi nedir?

Cevap :Ayakkabınızın derisinin üzerinde ayağınızın yapısına ve kullanım şekline göre kırışıklılar, esnemeler meydana gelebilir. Bu kırışıklıklar ve esnemeler ayağın her esneyişinde (bükümünde) artacaktır. Oluşacak şekil bozuklukları ve kırılmaları önlemek için ayakkabıların kalıp kullanılarak muhafaza edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazıp enter'e basın

Alışveriş Sepeti